
Zbavte sa tlaku



Pneumatiky IF/VF umožňujú pri rovnakej nosnosti znížiť tlak vzduchu v pneumatike. Tým sa zväčší kontaktná plocha pneumatiky so zemou, ktorá je následne menej zhutnená.

Z porovnania vyplýva, že pneumatika VF je oveľa širšia a lepšie rozkladá tlak na vozovku.
IF / VF - flexibilita, ktorú vidíte
Tajomstvo tejto technológie spočíva v štruktúre kostry v bočnici. Kostra je zosilnená ďalšími vrstvami a robí pneumatiku pevnejšou a zároveň pružnejšou. To znamená, že tlak vzduchu v pneumatike možno znížiť bez straty nosnosti. Nižší tlak v pneumatike spôsobuje, že sa zvonku javí ako takmer "plochá".
Výsledkom je väčšia kontaktná plocha, a tým aj lepšie rozloženie tlaku na zem. IF znamená "Improved Flexion" (zlepšená pružnosť), VF znamená "Very High Flexion" (veľmi vysoká pružnosť). Pneumatiky IF môžu jazdiť s tlakom vzduchu nižším o 20 %, pneumatiky VF dokonca so 40 % (pri rovnakej nosnosti).


Nižší tlak vzduchu v pneumatikách IF/VF umožňuje oveľa širšiu a dlhšiu kontaktnú plochu. Kontaktná plocha pneumatiky sa tak rozšíri, čo vedie k lepšiemu rozloženiu tlaku a menšiemu zhutneniu pôdy.
Ekonomické výhody pre poľnohospodárov


Použitie pneumatík IF/VF výrazne znižuje zhutnenie pôdy, a tým trvalo zlepšuje rast koreňového systému a rastlín. Okrem toho majú lepšiu trakciu, čo vedie k zníženiu preklzu a výraznej úspore paliva. Dá sa teda povedať, že o 15 % vyššia nákupná cena sa vráti približne po 1 roku vďaka zvýšeniu produktivity.

Flexibilita vo všetkých smeroch!
Technológia IF-/VF aj pre ťahané stroje
Technológia IF/VF sa nepoužíva len pre pneumatiky traktorov. Táto technológia je k dispozícii aj pre cisterny na hnojovicu a nakladače. To umožňuje poháňať všetky nápravy s nižším tlakom vzduchu a vybaviť celú súpravu spôsobom, ktorý je šetrný k pôde. Týmto spôsobom sa celková hmotnosť ideálne rozloží a výrazne sa zníži tlak na zem.

Možnosť vyššej nosnosti
Na zvýšenie nosnosti možno použiť aj pneumatiky IF/VF. Ak sa tlak vzduchu v porovnaní so štandardnou pneumatikou nezmení, nosnosť sa zvýši o 20 % alebo 40 %. Tým sa však stráca výhoda ochrany pôdy. Je tiež dôležité venovať pozornosť nosnosti samotného disku.
