Kultivačné kolesá vyrobené od spoločnosti Bohnenkamp sú vašou správnou voľbou

Najväčší predajca poľnohospodárskych pneumatík v Európe, spoločnosť Bohnenkamp, ponúka svojim zákazníkom vždy to správne riešenie, čo sa týka pneumatík a kolies určených do kultúry.

U nás si môžete objednať špeciálne disky od 10 do 54 palcov

Špeciálne dvojmontážne kultivačné kolesá s rozchodom kolies 1600/2250 mm

Naše profesionálne poradenské služby Vám zaručia istotu správného výberu

Disk každého kolesa je vyrobený a prispôsobený individuálnym potrebám zákazníka. Výroba a lakovanie diskov trvá niekoľko týždňov a v sezóne sa dĺžka dodania zvyčajne predĺži. Preto odporúčame našim poľnohospodárom  premyslieť si svoje potreby a objednať si ich včas, ako sa traktor začne používať počas jarných prác. Najmä v odbobí zdražovania pri včasnej objednávke kolies do kultúry je možné ušetriť nemalé peniaze.

Kto chce dnes pracovať hospodárne v riadkových plodinách, nemôže sa napriek protichodným tvrdeniam vyhnúť k výmene kolies. Výrazne užšie šírky pneumatík umožňuje cielené obrábanie pôdy a chráni plodiny. Aj keď je zhutnenie pôdy pneumatikou väčšie, týmto zhutnením je postihnutá až o 70 % menšia plocha. Korene plodiny sa nachádzajú mimo zhutnenej zóny, aj napriek tomu, že riadky výsadby sú tesne vedľa seba. Tým sa zvyšuje úroda a umožňuje lepšie využitie dostupnej ornej pôdy vďaka menším vzdialenostiam medzi riadkami.

Aby bolo možné kultivačné koleso presne prispôsobiť typu traktora a plánovanému používaniu v kultúre, spoločnosť Bohnenkamp ponúka svojim zákazníkom široké odborné poradenstvo a typy pri výbere správnych kolies. Ak sú namontované aj dvojmontážne kultivačné kolesá, rozstupy kolies sa dajú presne prispôsobiť rozstupom medzi riadkami kultúry použitím kultivačnej spojky. Prínosom zdvojených predných a zadných kolies je zníženie zhutnenie pôdy, zvýšenie efektivity práce a úrody. 

Pre dosiahnutie najvyššej trakcie kultivačných pneumatík, majú pneumatiky Alliance a BKT vyšší počet výstupkov a majú mierne zaoblené ramená na lepšiu ochranu rastlín. Vyšší počet výstupkov nielenže zlepšuje komfort jazdy na ceste, ale zároveň zabezpečuje vyššiu priľnavosť k vozovke, a tým rovnomernejšie rozloženie tlaku.

Pneumatiky na kultiváciu možno v zásade namontovať na všetky poľnohospodárske traktory a najrôznejšie ťahané stroje, ako sú sejačky alebo postrekovače. Je potrebné zvážiť niekoľko bodov, najmä pri montáži na hnacie nápravy. Preto Vám doporučujeme aby ste pred plánovanou modernizáciou vždy požiadali o podrobné poradenstvo odborníkov zo spoločnosti Bohnenkamp.